• +(98)2146891581
    +(98)2146879675
  • +(98)9121451163 تماس در ایام تعطیل
  • ساعت کاری : شنبه تا پنجشنبه 8:00 الی 17:00

تفاوت های بین پادری های آلومینیومی سیم بکسلی و مغزی PVC

تفاوت های بین پادری های آلومینیومی سیم بکسلی و مغزی PVC

پادری آلومینیومی

امروزه با توجه به تغییر در سبک زندگی شهری و توجه به شاخص های نظافت و زیبایی ساختمان ها ، استفاده از پادری های آلومینیومی جای خود را در طراحی داخلی ساختمان های باز کرده است . استفاده از پادری های آلومینیومی بخصوص در کلان شهر هایی همچون تهران که با توجه به ترافیک عبوری افراد و شرایط جغرافیایی این شهر ، لزوم استفاده از پادری آلومینیومی  را در ساختمان های پر مراجعه همچون بیمارستان های ، بانک ها ، مجتمع های تجاری و ... را تداعی می کند .

در گذشته نچندان دور در طراحی این پادری های برای مونتاژ پروفیل های آلومینیومی به یکدیگر از سیم بکسل استفاده میشد که بنا بر شرایط اقلیمی شهر های ایران دارای معظلاتی بوده که در ادامه با برخی از ویژگی های پادری آلومینیومی با طراحی مغزی PVC آشنا می شویم :

نظافت ساده 

در پادری های آلومینیومی با مغزی PVC به دلیل نبودن فضای خالی بین پروفیل های آلومینیومی ، غبار و خاک برس شده از کف کفش عابران در انبارک بین پروفیل های جمع شده و جهت غبار روبی روزانه پادری ها نیازی به جمع اوری پادری که عمدتاً  به دلیل سنگینی آن معظل روزانه بشمار میرفت ، نمی باشد و با استفاده از جارو برقی غبار روبی روزانه براحتی انجام میشود .

طول عمر بالا تر

در پادری های آلومینیومی با طراحی سیم بکسل که معمولا از سیم بکسل های فولادی و یا آهنی استفاده می شود ، با توجه به نیاز شستشو با آب پادری ها و رطوبت موجود در هوا ، دچار پوسیدگی شده و در تردد های بالا سیم بکس های پاره و به دلیل یک پارچه بودن این پادری ها با سیم بکسل بکار رفته ، پادری از هم گسیخته می شود ، اما در پادری با طراحی مغزی PVC این معظل با در نظر داشتن اینکه PVC مقاوت بالا تری نسبت به رطوب داشته و پارگی یا آسیب به یکی از ردیف های مغزی PVC منجر به آسیب کلی پادری نشده مزیت این نوع پادری ها نسب به پادری های سیم بکسلی محسوب میشود .

تعمییرآسانتر

در پادری های با مغزی PVC در هنگامی که نیاز هست یک یا چند ردیف از پروفیل های آلومینیومی پادری تعمییر و یا تعویض شود ، این کار به راحتی در محل و با جدا کردن فقط ان پروفیل از پادری انجام شده ، اما در پادری های سیم بکسلی نیاز هست که کل پادری جهت مونتاژ مجدد به کارگاه انتقال یابد و عملا هزینه دمونتاژ  و تعمییر پادری مشابه به ساخت پادری جدید میباشد .

مقاومت بیشتر در تردد های بالا

 

در مدل پادری آلومینیومی  سیم بکس جهت رد کردن سیم بکسل می بایست پروفیل ها را سوراخ کرد که همین سوراخ کاری باعث تضعیف  آن شده و در همان مقطع شکسته یا خم شدگی صورت می گیرد . در مدل پادری با طراحی مغزی pvc این موضوع کاملاً برطرف شده است . 

از دیگر مزایای طراحی پادری نسبت به پادری های سیم بکسلی می تواند به : زمان ساخت کمتر ، مقاومت بیشتر به رطوبت و زنگ زدگی  اشاره کرد .

  

پست های مرتبط

© All Rights Reserved